Теорія музики

Історичні витоки
Вивчення музично-теоретичних дисциплін в Чернівецькому обласному фаховому коледжі мистецтв ім. С. Воробкевича, тоді Чернівецькому музичному училищі, розпочалося з дня його утворення. Одним з перших слід відмітити директора закладу – Б.В. Крижанівського, професійного композитора і громадського діяча.
Першими викладачами-музикознавцями, спеціалістами за освітою, стали випускник Одеської консерваторії В.П. Бедусенко та композитор, випускник Київської консерваторії, учень Л.М. Ревуцького, О.М. Чмут, які працювали від початку 50-х років. З часом до них доєднались С.І. Штейнберг, О.М. Ніколін, С.О. Островська, М.О. Попова, Р.С. Султанович, В.Г. Городенський.
Циклова комісія «Теорія музики» була створена у 1964 р. На перших етапах її очолювали О.М. Чмут (1964-1975) та В.П. Бедусенко (1977-1986), учні яких поповнили ряди викладачів. Серед них Л.Й. Мініцер, Д.П. Ройзман, О.В. Шимкевич, І.М. Дубницька, Р.І. Міллер, Т.Г. Стебунова. З інших міст за направленням приїхали Р.Я. Чернявський, О.П. Іваннікова, І.І. Балашова, Л.Г. Каптар, І.Д. Медриш, О.І. Шевчук, Л.М. Міхасюк. У 80-х рр. почали працювати О.Ф. Фроляк, О.О. Чмут, С.С. Голікова, І.О. Нікорюк, Є.М. Руссак, Т.В. Бордо, С.А. Ройф, Г.П. Мірошніченко.
Відомі викладачі
У подальшому посаду завідуючого ЦК «Теорія музики» найбільш довгий час займали О.П. Іваннікова (1986 -1999) та О.Ф. Фроляк (2000-2014). Особливим внеском була робота викладача-методиста, «Відмінника освіти України» О.П. Іваннікової, викладача-методиста І.М. Дубницької, викладача-методиста, лауреата обласної літературної премії ім. С. Воробкевича, автора єдиного українськомовного підручника з музичної літератури І.Д. Медриш.
Вони за десятки років навчили та виховали багато поколінь студентів не тільки теоретичного відділу, але і інших спеціальностей. З числа їх учнів з 2000-х років і понині на відділі працюють І.В. Дудирєва, О.В. Мудрицька, Ю.В. Каплієнко-Ілюк. Окремо слід відзначити роботу викладача-методиста Р.М. Ганіної, яка багато років дуже відповідально і ретельно працювала зі студентами-теоретиками у студії педпрактики.
Продовжують свій трудовий шлях ветеран Л.Г. Каптар, викладачі-методисти О.Ф. Фроляк та О.О. Чмут, які отримали почесне звання лауреата обласної літературно-мистецької премії ім. С. Воробкевича і учні яких також працюють викладачами циклової комісії. На сьогодні 9 з 11 викладачів є нашими випускниками різних років.
Успіхи випускників
Особливо варто відмітити стабільно високий рівень підготовки студентів-теоретиків, які майже без виключень кожного року вступають до вищих навчальних закладів, успішно там навчаються і продовжують свій розвиток як науковці. Так, аспірантуру і докторантуру в Одеській консерваторії закінчила Ю.В. Каплієнко-Ілюк, яка успішно захистила спочатку кандидатську дисертацію, а згодом і докторську.
Ступінь кандидата мистецтвознавства отримала наша випускниця Т.В. Когут, учениця Каплієнко-Ілюк з теоретичних предметів. В аспірантурі займаються Н.В. Латковська і Ю.В. Василенко.
За час свого існування комісія підготувала не тільки музикознавців, але й заклала основи творчого мислення обдарованих музикантів, які поповнили студентські лави композиторських факультетів вищих навчальних закладів.
Серед учнів та випускників О.М. Чмута слід назвати імена Л. Затуловського, С. Сабадаша, Г. Горлицького, С. Бедусенка, В. Львовського, П. Дворського, В. Івасюка, В. Павенського, О. Чмут. Серед учнів та випускників О.О. Чмут, які стали композиторами – В. Собко, Н. Юрчук-Бойко, Н. Яремчук, О. Шимко, Ю. Василенко.
Циклова комісія сьогодні
Циклова комісія музично-теоретичних дисциплін завжди надає методичну допомогу музичним школам краю, постійно бере участь у конференціях викладачів, конкурсах та олімпіадах.
Голова комісії

Мудрицька Олена Володимирівна
Склад комісії:
Василенко Юрій Володимирович
Довгей Марія Прокопівна
Дудирєва Ірина Володимирівна
Каплієнко-Ілюк Юлія Володимирівна
Каптар Людмила Георгіївна
Латковська Надія Валеріївна
Максимюк Віталій Юрійович
Миронова Тетяна Миколаївна
Фроляк Ольга Федорівна
Чмут Олена Олександрівна